|

Podpora žiakov na Western Edge FIRST LEGO League Open

Autor: Editor Kota

Publikované: 06/10/24

Súťaž v programovaní Lego robotov v USA, v meste Kalifornia: Western Edge FIRST LEGO League Open sa zúčastnilo 5 študentov z Gymnázia Štefana Moysesa v Moldave nad Bodvou. Túto celosvetovú súťaž zastrešuje organizácia FIRST LEGO League.

Minulý rok študenti prvýkrát postúpili na celoslovenské finále a tento rok sa im podarilo postúpiť až na svetové finále, ktorého sa zúčastnili v už spomínanej Kalifornii v dňoch od 31.05.2024 do 02.06.2024.

Súťaže sa zúčastnilo 82 tímov z krajín celého sveta, kde bola mimoriadne silná konkurencia v rôznych súťažných témach a inovačných projektoch.  Tento ročník bol oficiálne pomenovaný ako MasterPiece, a preto všetky robotické misie a inovačné projekty boli venované umeniu a koníčkom.

Na šampionáte Western Edge Open bola okrem spomínaného vyhlásená aj dodatočná disciplína On the spot, v ktorej sa ukáže, nakoľko si členovia tímu sami, bez pomoci trénera, vedia poradiť s novým zadaním. Všetky tímy boli rozdelené do tzv. aliančných skupín a každá skupina sa snažila v tejto disciplíne získať čo najviac bodov. Museli spolu zostaviť troch robotov, naprogramovať ich na plnenie vopred neznámej úlohy, pričom na jej splnení sa museli podieľať všetci členovia aliancie a museli kooperovať aj na riešení zadanej úlohy. Náš tím spolupracoval s tímom zo Severnej Kalifornie a v tejto disciplíne získali spomedzi všetkých aliančných tímov najlepšie skóre, čím si zaslúžili 1. miesto. Okrem tejto ceny získali jedno z desiatich ocenení šampionátu a to Motivate Award.

Sme radi, že naša spoločnosť môže podporovať šikovných študentov v ceste za tým, aby sa stali skvelými programátormi.

Aktuality

všetky aktuality