|

KONŠTRUKTA-Defence podpísala kontrakt na dodávky ZUZANA 2

Autor: admin

Publikované: 06/3/22

Spoločnosť KONŠTRUKTA-Defence, a. s. podpísala kúpno-predajnú zmluvu na dodávku ôsmich kusov 155mm 52kal. samohybných delostreleckých systémov ZUZANA 2 pre ukrajinské ministerstvo obrany. Bližšie podrobnosti, vzhľadom na charakter kontraktu a vzťahujúce sa ustanovenia obchodného tajomstva a mlčanlivosti, nie je možné zverejňovať.

Podpisu zmluvy predchádzali týždne intenzívnych prípravných prác rôznych participujúcich zložiek z oboch zúčastnených krajín.

„Ide nepochybne o dôležitý kontrakt. Jednak tým ukazujeme našu schopnosť, odbornosť a profesionalitu vo výrobe vojenskej techniky, no ide aj o dôležitý moment pre našich zamestnancov. Tí budú mať vďaka kontraktu garanciu práce,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Alexander Gurský.

Naša spoločnosť vníma podpis kontraktu ako veľký úspech, ktorým nielen spoločnosť samotná, ale aj celý dodávateľský reťazec firiem a kooperantov z radov slovenského obranného priemyslu  získava významné stimuly pre zachovanie a ďalší rozvoj v technologickej aj personálnej oblasti. Zároveň bude zabezpečená kontinuita prebiehajúceho výrobného programu delostreleckých systémov  a zvýši sa významnosť postavenia obranného priemyslu na Slovensku.

Referencia takejto zahraničnej akvizície je tiež významnou podporou ďalších proexportných aktivít spoločnosti.

Aktuality

všetky aktuality