|

KONŠTRUKTA – Defence hlavným kontraktorom pre Patriu

Autor: admin

Publikované: 09/6/22

Slovensko a Fínsko podpísali dohodu o nákupe obrnených vozidiel 8×8 Patria


Dňa 30.8.2022 sa zavŕšil proces významného modernizačného projektu pre Ozbrojené sily SR. Minister obrany SR Jaroslav Naď a fínsky minister obrany Antti Kaikkonen podpisom dohody medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Fínskej republiky potvrdili akvizíciu 76 kusov bojových obrnených vozidiel Patria AMVXP 8×8.
 
V priebehu bilaterálnych rokovaní sa podpísali ďalšie dva súvisiace kontrakty, ktoré sú výsledkom intenzívnych rokovaní medzi zástupcami MO SR, Patrie a podnikov slovenského obranného priemyslu. Konkrétne ide o kontrakt medzi MO SR a spoločnosťou Patria a tretí kontrakt je medzi spoločnosťou Patria a spoločnosťou KONŠTRUKTA – Defence, ktorá bude v projekte plniť úlohu hlavného kontraktora a zabezpečovať okrem riadenia projektu v podmienkach slovenskej výroby aj výrobu niektorých skupín a podskupín, integráciu, montáž, skúšky ako aj následný servis.

V rámci viac ako 40% podielu zapojenia slovenských podnikov na projekte je predpokladaná účasť hlavných subdodávateľov EVPÚ, CSM Industry, Aliter Technologies, VRM, ZTS-ŠPECIÁL a ZVS holding, a ďalších niekoľko desiatok spoločností vo výrobnom a subdodávateľskom reťazci.

Aktuality

všetky aktuality