|

NAŠU SPOLOČNOSŤ NAVŠTÍVILA SLOVENSKÁ VEĽVYSLANKYŇA VO FÍNSKU

Autor: admin

Publikované: 08/2/22

Pred nedávnom poctila našu spoločnosť svojou návštevou pani Slavomíra Mašurová, ktorá je slovenskou veľvyslankyňou vo Fínsku.

Pani veľvyslankyňu privítal generálny riaditeľ KONŠTRUKTA-Defence, Alexander Gurský a spoločného stretnutia sa zúčastnil aj Jozef Zekucia, národný riaditeľ pre vyzbrojovanie a Štefan Škultéty, generálny riaditeľ DMD Group.

Generálny riaditeľ Alexander Gurský, predstavil pani veľvyslankyni spoločnosť vrátane návštevy Prevádzky špeciálneho skúšobníctva Lieskovec a ukážky výrobných kapacít delostreleckých systémov ZUZANA 2.

Spoločnosť KONŠTRUKTA – Defence je hlavným slovenským kontraktorom pre bojové obrnené vozidlá BOV 8×8 a partnerom pre fínsku spoločnosťou PATRIA. V tomto projekte budeme spolupracovať na výrobe 76 ks vozidiel:

  • 10 sanitných
  • 6 veliteľských
  • 60 bojových obrnených vozidiel

V súvislosti s prebiehajúcimi zmluvnými rokovaniami, či už na úrovni G2G alebo aj medzi výrobnými spoločnosťami, prisľúbila pani veľvyslankyňa súčinnosť a podporu zo strany slovenského veľvyslanectva.

V rámci rozširovania spolupráce medzi slovenskými a fínskymi výrobnými podnikmi, bol počas návštevy vzájomne dohodnutý zámer prípravy Industry Day, ktorého náplňou bude možnosť pre slovenské strojárske spoločnosti odprezentovať svoje produkty a výrobné schopnosti pre fínske firmy.

Ďakujeme pani Mašurovej za príjemnú a produktívnu návštevu.

Aktuality

všetky aktuality