|

Slávnostné odovzdanie

Autor: Editor Kota

Publikované: 08/1/23

Významná príležitosť odovzdania prvých dvoch kusov 155mm 52cal. samohybných delostreleckých systémov ZUZANA 2 budúcemu užívateľovi, Ozbrojeným silám Ukrajiny, sa uskutočnil v utorok 1. augusta 2023 v našej spoločnosti KONŠTRUKTA-Defence v Dubnici nad Váhom.
KONŠTRUKTA-Defence je v súčasnosti plne zapojená do sériovej výroby, aby splnila svoje záväzky vyplývajúce zo zmluvy na dodávku 16 kusov ZUZANA 2 na Ukrajinu. Tento program, motivovaný v rámci schémy Kodanskej darcovskej konferencie pre Ukrajinu je spoločne financovaný štátmi Nemecko, Nórsko a Dánsko.
Vysokú prestíž podujatia podporili svojou prítomnosťou predseda vlády Ľudovít Ódor, minister obrany Martin Sklenár, zástupcovia Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a zástupcovia veľvyslanectiev Dánska, Nemecka, Nórska a Ukrajiny, obchodní partneri podieľajúci sa na výrobe a zástupcovia médií.
Podujatie deklarovalo symbol spoločnej neustávajúcej podpory Ukrajine v jej úsilí brániť svoju krajinu a chrániť životy svojich obyvateľov pred ruskou agresiou.

Aktuality

všetky aktuality